Otwórz wiersz polecenia jako administrator za pomocą klawisza windows + x
Następnie wpisz poniższe komendy:

sfc /scannow

oraz

dism /online /cleanup-image /restorehealth

Po ukończeniu skanów, spróbuj jeszcze raz zainstalować tę aktualizacje.

 

w rzadkich przypadkach to nie pomaga wtedy polecam takową procedurę:

W pierwszej kolejności, sprawdź w Historii aktualizacji, jaki kod błędu pojawia się przy danej aktualizacji, której instalacja kończy się niepowodzeniem (przykładowo, 0x800b0100).

Przejdź do Bazy Wiedzy Microsoft i w wyszukiwarce wpisz dany kod błędu. Powinieneś odnaleźć listę artykułów opisujących przyczynę i metody rozwiązania problemu.

Jeżeli powyższe czynności nie pomogą, wykonaj poniższe kroki, które mogą pomóc rozwiązać problem. Kolejności ich wykonywania nie ma znaczenia. Testuj każdorazowo, czy problem został rozwiązany. Niektóre z tych kroków są trudniejsze do wykonania – jeżeli nie możesz sobie poradzić z daną czynnością, po prostu przejdź dalej.

 1. Sprawdź, czy data i godzina w systemie jest poprawna.
 2. Przetestuj, czy problem będzie występował, gdy uruchomisz komputer w trybie czystego rozruchu. Jeżeli problem nie będzie występował w tym trybie, będzie to oznaczało, że któraś z usług/aplikacji uruchamianych przy starcie systemu powoduje problemy – pozostaje w takim przypadku testować metodą „prób i błędów”.
 3. Jeżeli pracujesz w domenie, przełącz się na konto lokalne.
 4. Sprawdź czy problem będzie występował na nowym koncie użytkownika w systemie. Jeżeli problem nie będzie występował, wykonaj instrukcję z tego artykułu
  (artykuł dotyczy starszych wersji systemu, ale tak samo się to robi w przypadku Windows 8/8.1/10).
 5. Naciśnij na klawiaturze klawisze win+r i wpisz komendę services.msc. Sprawdź, czy na liście usług są uruchomione usługi takie jak:
  • Windows Update
  • Usługa inteligentnego transferu w tle
  • Usługi kryptograficzne
  • Instalator modułów systemu Windows
 6. Jeżeli podczas wyszukiwania aktualizacji pojawia się komunikat informujący, że usługa Windows Update nie jest uruchomiona i konieczny jest ponowny rozruch komputera, odinstaluj oprogramowanie występujące pod nazwąIntel Matrix Storage, Intel Rapid Storage lub Technologia pamięci masowych Intel.
  Jeżeli po ponownym uruchomieniu komputera problem będzie występował nadal, pobierz i zainstaluj je jeszcze raz ze strony producenta komputera lub ze strony firmy Intel.
 7. Odinstaluj tymczasowo oprogramowanie antywirusowe (upewnij się wcześniej, że dysponujesz kluczem produktu i/lub nośnikiem instalacyjnym, aby móc je przewrócić).
 8. Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki/BIOS – sprawdź na stronie producenta sprzętu. Uaktualniaj BIOS zgodnie z wytycznymi producenta sprzętu.
 9. Użyj automatycznego narzędzia do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update (narzędzie wbudowane w system jest tym samym narzędziem, które możesz pobrać z tej strony.
 10. Pobierz i uruchom narzędzie do ręcznego resetowania usługi Windows Update (jako administrator).
 11. Wykonaj instrukcję z tego artykułu
 12. Naciśnij na klawiaturze klawisze win+x i wybierz Wiersz polecenia (administrator). W czarnym oknie wiersza poleceń wpisz komendy:
  dism /online /cleanup-image /restorehealth
  sfc /scannow
 13. Przy problemach związanych z połączeniem, uruchom Wiersz polecenia tak jak w poprzednim kroku i wykonaj komendy:
  ipconfig /release
  ipconfig / renew
  ipconfig /flushdns
  ipconfig /registerdnsnetsh firewall reset
  netsh int ip reset
  netsh winsock reset
  netsh interface tcp set global autotuning=disabled

  Wyłącz tymczasowo protokół IPv6 w ustawieniach karty sieciowej. Jeżeli nic nie pomoże, sprawdź czy problem zostanie rozwiązany, gdy skorzystasz z innego łącza Internetowego i ewentualnie skontaktuj się z twoim dostawcą usług Internetowych.
 14. Spróbuj zainstalować aktualizację w trybie offline. Aktualizacje możesz pobrać z Microsoft Update Catalog. Strona ta działa tylko w przeglądarce Internet Explorer i wymaga instalacji wtyczki (po prostu zatwierdź instalację gdy wyświetli się komunikat). W wyszukiwarce wpisz po prostu numer aktualizacji do zainstalowania (przykładowo KB123456).
 15. Dodatkowo, przeskanuj komputer za pomocą dobrego antywirusa.
 16. W przypadku Windows 7, użyj Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu – możesz je pobrać z tej strony.
 17. Jeżeli żadne dotychczasowe czynności nie pomogą, wykonaj instalację jako „uaktualnienie” z zachowaniem danych (chodzi o tzw. uaktualnienie w miejscu – z obecnej wersji systemu do tej samej). Operacja ta spowoduje nadpisanie plików systemowych przy jednoczesnym zachowaniu danych.
  Nośnik instalacyjny Windows 10 możesz pobraćz tej strony. Nośnik instalacyjny Windows 8.1 dostępny jest tutaj, natomiast nośnik Windows 7 możesz pobrać z tej strony. W przypadku Windows 7, można pobrać nośnik jedynie posiadając licencje detaliczne (FPP). Jeżeli pojawi się komunikat, informujący że uaktualniasz do systemu starszego niż obecnie zainstalowany (zależy to od wersji Service Pack na płycie i w systemie), należy uruchomić instalator w trybie zgodności np. z Windows Vista SP2.
  Uwaga: Wszystkie twoje dane/programy/ustawienia powinny być na swoim miejscu, ale z racji tego, że jest to spora ingerencja w system, przed wykonaniem powyższej operacji zabezpiecz swoje dane poprzez skopiowanie ich na nośnik zewnętrzny.

Pin It on Pinterest

Share This

Pokaż znajomym

tą stronę na